Bezpłatnie, z uznanymi ekspertami, o tworzeniu przyjaznego środowiska pracy – Benefit Systems uruchamia specjalną serię podcastów i newsletter o tematyce HR. Twórca popularnych benefitów pozapłacowych w towarzystwie ekspertów, takich jak Natalia Hatalska, dr Ewa Hartman, czy Jakub Mauricz, poruszy m.in. temat aktualnych trendów HR, wellbeingu, motywacji czy nowoczesnych technologii wspierających pracowników i pracodawców. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na dobrostan zespołów.
Sytuacje kryzysowe, takie jak pandemia COVID-19, wymusiły nowe podejście do tworzenia przyjaznego, wspierającego środowiska pracy. Firmy zaczęły bacznie obserwować zmieniające się potrzeby pracowników i poszukiwać rozwiązań, które wzmocnią wyjątkowo nadwyrężony dobrostan zespołów. W efekcie aż 63 proc. firm na całym świecie przyznaje, że wellbeing pracowników w ich organizacjach od 2020 roku zyskał na znaczeniu – wynika z najnowszego badania Aon Global Wellbeing Survey.[1]
- Myślenie o dobrostanie pracowników znacząco ewoluowało w ciągu ostatnich kilku lat. Globalna pandemia, inflacja, kryzys geopolityczny i związany z nim napływ migrantów – z każdym wydarzeniem pracodawcy zdawali sobie sprawę, że jeśli chcą zadbać o wellbeing pracowników, ich działania powinny obejmować kolejny obszar. Dziś firmy coraz częściej dostrzegają fakt, że na dobrostan wpływ ma wiele rozmaitych czynników, a zarządzanie nim w organizacji wymaga kompleksowego podejścia. Wellbeing jest jak system naczyń połączonych, obejmujący wiele aspektów życia zawodowego i prywatnego. To zarówno dbanie o aktywność fizyczną, jak i zdrowie ogólne i psychiczne, odżywianie, finanse i rozwój, do tego dochodzi też samo środowisko pracy – mówi Emilia Rogalewicz, członek Zarządu Benefit Systems.
Dobrostan potrzebuje kompleksowej strategii
Jeśli chodzi o Polskę, dane wskazują, że co prawda dla 71 proc. firm wellbeing staje się coraz ważniejszy, ale 33 proc. wciąż nie opracowało strategii dla tego obszaru.[2]
- Chcąc efektywnie wspierać wellbeing powinniśmy działać kompleksowo, a do tego potrzebna jest spójna strategia i adekwatne rozwiązania. Stało się to podstawą zmian także w ramach naszej organizacji i znajduje odzwierciedlenie w strategii produktowej Benefit Systems. Pod koniec minionego roku zakończyliśmy prace nad tworzeniem ekosystemu benefitów, holistycznie wspierających dobrostan, na który składają się dobrze znana karta MultiSport, platforma MultiLife oraz kafeteria MyBenefit – wskazuje Emilia Rogalewicz. – Fakt, że co trzecia firma w Polsce wciąż nie podeszła do dobrostanu pracowników strategicznie, to sygnał, że niezmiennie potrzebne są działania edukacyjne w tym zakresie. Dlatego, chcąc wesprzeć pracodawców w tworzeniu przyjaznych miejsc pracy na miarę aktualnych potrzeb, postanowiliśmy połączyć ponad 20 lat naszych doświadczeń z wiedzą i perspektywą uznanych ekspertów, tworząc serię bezpłatnych podcastów i specjalny newsletter dla pracowników działów HR i właścicieli firm, a także dla wszystkich osób zainteresowanych wellbeingiem – podkreśla.
Dawka wiedzy
Podcasty Benefit Systems pod tytułem „Wellbeing Summit” dostępne będą na platformie YouTube, a także w serwisach streamingowych, takich jak Spotify, Apple Podcast czy Voice House oraz na stronie internetowej www.benefitsystems.pl. Cykl podcastów będzie się składał z 10 odcinków – każdy z innym gościem specjalnym, poruszający inny temat. Gościnią pierwszego odcinka będzie dr Ewa Hartman, która w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem opowie o sile mikro nawyków i ich wpływie na mózg, brainbeing oraz dobrostan.
Co dwa tygodnie, do wszystkich klientów oraz subskrybentów, Benefit Systems wysyłać będzie także specjalny newsletter Wellbeing Lab, w którym znajdą się artykuły, wywiady z ekspertami czy wyniki analiz oraz badań prowadzonych przez dostawcę benefitów pozapłacowych.
Więcej informacji na temat wideocastów oraz newslettera odnaleźć można na stronie internetowej www.benefitsystems.pl
Seria podcastów, jak i współpraca z prowadzącym – Jarosławem Kuźniarem oraz ekspertami, jest kontynuacją działań zainaugurowanych podczas konferencji Benefit Systems „Wellbeing Summit”. Za oprawę techniczną podcastów odpowiada Voice House.
[1] Global Wellbeing Survey Report 2022-2023